Elektronické riadenie prístrojov STIEBEL ELTRON

Viete, ako dosiahnuť čo najvyšší používateľský komfort a zároveň splniť prísne legislatívne požiadavky? Firma STIEBEL ELTRON nasadzuje do prístrojov na elektrické vykurovanie a ohrev vody elektronické regulátory. Vytvorte si jedným dotykom wellness svet namiesto sprchy. Prezrite si prehľad najobľúbenejších technologických aplikácií.

DHE Touch – užite si wellness na jeden dotyk

Nový DHE Touch vďaka dotykovému displeju a ovládaču Touch-Wheel možno ovládať intuitívne a pohodlne. Najpoužívanejšou funkciou je presná voľba požadovanej teploty vody. Nemusíte tak márniť čas pridávaním teplej či studenej, od vašej obľúbenej teploty vody vás delí jeden dotyk.

Typový rad DHE, označujúci plne elektronicky riadený prietokový ohrievač vody, patrí už dlhé desaťročia k špičke v odbore. Prístroje sú dodávané vo výkonoch od 18 do 27 kW a zaistia centrálnu prípravu teplej vody pre celú vašu domácnosť.

 

Jediným kliknutím je možné aktivovať funkciu ECO a vybrať si z komfortných možností. Medzi ne patria aj rôzne wellness programy pre zdravé sprchovanie. Používateľ môže súčasne sledovať aktuálne hodnoty prietoku vody a elektrického výkonu. Chcete zistiť spotrebu vody a náklady na prípravu teplej vody? Nech sa páči, stačí jeden dotyk a informáciu máte na displeji.

A čo v prípade poruchy? Vďaka servisnému rozhraniu vidíte hneď na prístroji poruchový kód, ktorý identifikuje príčinu. Servisný technik pomocou aplikácie v mobile načíta QR kód, ktorý mu zobrazí nielen návod na opravu ale aj konkrétny náhradný diel, ktorý treba vymeniť.

SHZ LCD electronic – odzvonilo obareniu vodou či vlažnej vani

Chcete zistiť, či máte dostatok teplej vody na napustenie vane či rýchlu sprchu? Vďaka elektronickej regulácii a LCD displeju máte túto informáciu ľahko k dispozícii. Už nikdy sa vaša predstava o horúcom relaxačnom kúpeli neskončí vaňou s vlažnou vodou.

Táto funkcia je súčasťou závesných elektrických zásobníkových ohrievačov vody, ktoré sú dodávané v objemoch od 30 do 150 l. Sú vybavené elektronickou reguláciou s LCD displejom. Senzory v nádrži odovzdávajú informáciu o množstve naakumulovaného tepla.

Okrem toho si ľahko nastavíte obmedzenie maximálnej teploty vody. Nemusíte sa viac báť, že sa vy či vaši najbližší, obaríte horúcou vodou. Zároveň tým šetríte náklady.

Pri vyššej tvrdosti vody dochádza k usádzaniu vápnika na vykurovacom telese. Tým sa znižuje účinnosť ohrevu a predlžuje sa doba prípravy teplej vody. Servis potom musí následne vykurovacieteleso demontovať a odvápniť.

Zásobníky SHZ disponujú funkciou indikácie zavápneného vykurovaciehotelesa. Na displeji sa pri zavápnenírozsvieti symbol Ca. Pre odvápnenie je nutné zavolať servis.

Priamovýhrevné konvektory a akumulačné pece: zvoľte si svoj režim

Chcete si nastaviť týždenný program na vykurovanie? Každý túži vstávať do príjemne vyhriateho rána, no je zbytočné vykurovať celú domácnosť, keď ste v práci. Naopak cez víkend nechcete doma mrznúť. Týždenným časovačom s tromi časovými programami je možné vybrať komfortné alebo útlmové vykurovanie miestnosti.

Okrem toho regulátor umožňuje adaptívnu  učiacu sa funkciu v režime časovača. Prístroj sa naučí, ako dlho trvá vyhriatie miestnosti na  požadovanú teplotu. Vie sa prispôsobiť a automaticky sa zapne v správnu dobu. Pokiaľ je určitá teplota v kúpeľni naprogramovaná na 6 hodín ráno, prístroj sa naučí, koľko času potrebuje na vyhriatie.

 

Nové modely výhrevných spotrebičov, ako sú konvektory, ventilátorové rýchloohrievače a akumulačné pece, sú vybavené elektronickou reguláciou s LCD displejom. Medzi základné funkcie regulátora na displeji patrí aj automatické zisťovanie otvoreného okna v miestnosti.

Pre zamedzenie zbytočnej spotreby energie počas vetrania sa zariadenie pri otvorenom okne automaticky prepne do protimrazového režimu. Túto funkciu je možné, samozrejme, vypnúť. Doprajte si bezpečný a funkčný domov.

Autor článku: Ing. Alžbeta Jendrichovská

Oddelenie zákazníckych služieb, STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o.

alzbeta.jendrichovska@stiebel-eltron.sk