Vymeňte starý kotol za nový - rekonštrukcia s tepelným čerpadlom


Vykurovanie v zime, chladenie v lete a vysoký komfort teplej vody po celý rok - neexistuje v podstate žiaden dom, v ktorom by nebolo možné použiť technológiu tepelného čerpadla.

Je to možné, ale predovšetkým veľmi prínosné! Pretože s kvalitným tepelným čerpadlom chránite životné prostredie a navyše šetríte náklady na energie.

 

Nezáleží na tom, či plánujete kompletnú rekonštrukciu objektu alebo chcete vymeniť len starý kotol za nový – STIEBEL ELTRON vám ponúka to správne tepelné čerpadlo na vykurovanie a ohrev vody pre vaše potreby. Zároveň môžete využiť štátnu dotáciu z programu Zelená domácnostiam.

Prečo rekonštruovať s tepelným čerpadlom od STIEBEL ELTRON?

 • Mimoriadne vysoká energetická účinnosť -  získajte až štyri jednotky tepelnej energie pre vykurovanie a ohrev vody na jednu jednotku dodanej elektrickej energie
 • Úspora nákladov - pri prechode na prevádzku s tepelným čerpadlom získate nárok na tarifu elektrickej energie s dvojpásmovou sadzbou, kde doba platnosti nízkej tarify je min. 20 h denne s blokáciou cca 2h
 • Pohodlie a rozmanitosť funkcií - vykurovanie, chladenie, ohrev vody, možnosť napojenia na fotovoltický systém
 • Vyhovuje akejkoľvek stavebnej situácii - vhodné riešenie do malých priestorov vďaka vonkajšej inštalácií jednotky tepelného čerpadla
 • Veľmi tichá prevádzka
 • Možnosť získať finančnú podporu od štátneho programu Zelená domácnostiam vo výške až 3 400 €
 • Tepelné čerpadlo s najvyššou energetickou triedou A+++
 • Viacero ocenení za produktový dizajn

Podpora od štátu pre zelené riešenia

Projekt Zelená domácnostiam a dotácia až 3 400 €

Okrem výhodnej ceny môžete pre tepelné čerpadlá od STIEBEL ELTRON získať aj štátnu dotáciu v rámci projektu Zelená domácnostiam III.

 

Rodinné a bytové domy sa môžu uchádzať o dotáciu formou poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie vďaka národnému projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry s názvom Zelená domácnostiam III.

 

Národný projekt SIEA je financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorý riadi Ministerstvo životného prostredia SR.

 

Projekt Zelená domácnostiam prešiel po vyše piatich rokoch od spustenia reštartom. Rozpočet projektu bol navýšený o 30 miliónov € na celkovú sumu 45 miliónov €.

 

Viac informácií získate na našej stránke o štátnej dotácii pre tepelné čerpadlá alebo u našich obchodno-technických zástupcov.

Podpora od štátu pre zelenú obnovu rodinného domu

Program Zelená obnova a dotácia až 16 600 €

 

Vyhlásenie prvej výzvy na obnovu rodinných domov z programu Zelená obnova je plánované na 3. kvartál roka 2022. Žiadosti o dotácie sa budú môcť predkladať až po vyhlásení výzvy. 

 

Podmienkou pre získanie dotácie bude dosiahnutie 30-percentnej úspory primárnych energetických zdrojov komplexnou obnovou domu.

 

V prvom rade pôjde o zateplenie fasády a strechy domu, výmenu okien a dverí, modernizáciu vykurovania a využitie obnoviteľných zdrojov energie, ako aj inštalovanie vonkajšieho tienenia a zelených striech.

 

Predbežne maximálna výška príspevku na dom vychádza na 16 600 €.

 

Viac informácií získate na stránke www.obnovdom.sk


Rekonštrukcia pre vyšší komfort bývania

Viac nezávislosti, viac funkcií - výhody tepelných čerpadiel

Zabezpečte si v lete príjemný chládok

Vykurovanie v zime, chladenie v lete – využite celú škálu funkcií tepelného čerpadla. Ak máte podlahové vykurovanie, funkcia chladenia sa dá jednoducho integrovať. Veľkou výhodou sú príjemné teploty bez studeného prievanu - na rozdiel od klimatizácie. A v miestnostiach nie sú potrebné žiadne ďalšie zariadenia.

 


Rekonštrukcia pre vyššiu udržateľnosť

Tepelné čerpadlo – prejdite na obnoviteľný zdroj energie

Chráňte životné prostredie a klímu

Tepelné čerpadlá sú šetrné k životnému prostrediu a klíme. Vďaka tejto trvalo udržateľnej zelenej technológii rozhodujúcim spôsobom prispievate k postupnému prechodu spoločnosti na obnoviteľné zdroje energie. Tepelné čerpadlá výrazne znižujú emisie CO2 a vykurovanie a ohrev vody vo vašom dome zabezpečujú úplne bez emisií.


Rekonštrukcia pre bezpečnosť investície

Investícia s istotou do budúcnosti

Buďte nezávislí a pripravení na budúcnosť

Elektrická energia zo slnka, vetra a vody bude pre nás dostupná aj v budúcnosti. Inteligentnými riešeniami pre ekologické budovy vám zaistíme nezávislosť, bezpečnosť investícií a udržateľnú budúcnosť.

S viac ako 40-ročnými skúsenosťami v oblasti tepelných čerpadiel Vám ponúkame vysoko efektívne produkty šité na mieru. Vďaka ich inštalácii zvýšite hodnotu svojej nehnuteľnosti.


Optimálne riešenie za výhodnu cenu

Úsporné tepelné čerpadlo typu monoblok

Tepelné čerpadlo vzduch-voda HPA-O 13 C Premium pre vonkajšiu inštaláciu

 • Minimálna hlučnosť, ktorá sa dá ešte viac znížiť vďaka režimu Silent Mode.
 • Vysoká účinnosť vďaka inverterovej technológii.
 • 3 funkcie: vykurovanie, chladenie, ohrev vody.
 • Tepelné čerpadlo vyvinuli a vyrobili v Nemecku.
 • Vhodné pre rekonštrukcie – možnosť využiť existujúce radiátory vďaka vysokej teplote vykurovacej vody.
Získať viac informácií o zariadení

Zaujali sme vás?


Nenechajte si ujsť túto príležitosť. Pre bližšie informácie kontaktujte našich obchodných zástupcov alebo nám zašlite e-mailový dopyt prostredníctvom formulára.

Bratislavský a Trnavský kraj (1)

 

Trenčiansky a Nitriansky kraj (2)

 

Banskobystrický a Žilinský kraj (3)

 

Prešovský a Košický kraj (4)

 


Dopytový formulár pre e-mailový dopyt