Čo je tepelné čerpadlo pre prípravu teplej vody?

 
 • Tepelné čerpadlo pre prípravu teplej vody je v podstate zásobníkový ohrievač vody, s akým sa stretávame bežne, doplnený o modernú technológiu tepelného čerpadla. Táto technológia využíva na ohrev vody energiu z okolitého prostredia, vďaka čomu je ohrev vody výnimočne úsporný.

 

 • Voda je ohrievaná pomocou tepelného čerpadla vzduch – voda až do teploty 65°C. Tepelné čerpadlo znásobí dodanú energiu vyše trojnásobne a využije ju na ohrev vody. Na 1 kW dodanej elektrickej energie pripadá 3,5 kW vyrobenej tepelnej energie, ktorá je k dispozícii pre ohrev vody.

 

 • Vďaka 220 alebo 300 litrovému objemu zásobníka umožňujú zariadenia nadštandardný odber teplej vody.

 

 • Vedľajším a priaznivým efektom prevádzky zariadenia je pohlcovanie vlhkosti v mieste inštalácie.

Výhody v kocke

Nízke tepelné straty

 

Tepelné čerpadlo pre ohrev vody dokáže odoberať teplo z okolitého prostredia a má veľmi nízke tepelné straty. Pohybujú sa okolo 1,09 kWh/24h pri objeme 300 l, pričom klasický 300 l stacionárny ohrievač vody má tepelné straty okolo 2,7 kWh/24h.

Vysoké COP

 

Výkonové číslo COP popisuje účinnosť prenosu tepla tepelným čerpadlom. Určuje pomer medzi vyrobeným teplom a spotrebovanou elektrickou energiou. To znamená, že čím je pomer vyšší, tým vás vyjde prevádzkovanie tepelného čerpadla lacnejšie. Tepelné čerpadlá pre prípravu teplej vody SHP-A Plus majú COP až 3,55.

Dlhá životnosť

 

Dlhá životnosť tepelného čerpadla závisí od toho, z akého materiálu bolo vyrobené a akú má ochranu voči poškodeniu či korózii. Tepelné čerpadlá SHP-A Plus od STIEBEL ELTRON sú obojstranne ochránené kvalitným a špeciálnym smaltom CoPro a anódovou ochranou proti korózii. Vonkajší plášť je z lakovaného plechu, čo zabezpečí vhodnosť do každého interiéru. Každé tepelné čerpadlo zároveň čaká prísna kontrola pred tým, ako je uvedené na trh.

Viacstupňová ochrana

 

Každé tepelné čerpadlo je vybavené ochranou proti zamrznutiu. Akonáhle teplota vody v zásobníku klesne pod 10 °C, zapne sa ohrev pomocou tepelného čerpadla i prídavného ohrievacieho telesa. Voda v zásobníku je ohriata na cca. 18 °C a ohrev sa automaticky vypne. Táto funkcia sa dá skvele využiť, keď sa chystáte na dlhšiu dobu preč z domu. Zariadenie zároveň disponuje vysokým stupňom elektrického krytia.

Jednoduchá inštalácia

 

Z inštalácie tepelného čerpadla nemusíte mať strach. Tepelné čerpadlá pre ohrev vody SHP-A Plus sú ideálnym riešením do každej domácnosti. Stačí ich zapojiť do siete a vodovodného rozvodu.

Vyvinuté a vyrobené na Slovensku

 

STIEBEL ELTRON pokračuje v dlhoročnej slovenskej tradícii výroby špičkových zariadení pre ohrev vody v Poprade. Okrem nadštandardných vlastností, disponuje tepelné čerpadlo SHP-A Plus nielen prívlastkom vyrobené, ale i vyvinuté na Slovensku.

Tepelné čerpadlo pre ohrev vody a fotovoltika

Ideálna kombinácia pre maximálnu úsporu

 

Sériovo integrované inteligentné rozhranie tepelného čerpadla pre prípravu teplej vody umožňuje komunikáciu s fotovoltickými zariadeniami.

 

Kombináciou tepelného čerpadla pre ohrev teplej vody a fotovoltického systému dokážete pokryť vlastnú spotrebu elektrického prúdu potrebnú na prípravu teplej vody a tým minimalizujete náklady na energie.

 

Regulácia zariadenia vám umožní taktiež nastavenie dvoch teplôt vody. Jednu pre bežnú prevádzku, druhú pre prevádzku s fotovoltikou.

Optimálny doplnok k fotovoltickému systému za atraktívne ceny

Tepelné čerpadlo pre prípravu teplej vody SHP-A 220 Plus

 
 • Tepelné čerpadlo pre ohrev vody s objemom zásobníka 220 litrov s prehľadnou a jednoduchou elektronickou reguláciou s LCD displejom.
 • Vďaka špeciálnej technológii je možné nastavenie viacerých želaných teplôt pre rozličné zdroje elektrickej energie (nízka tarifa, fotovoltický systém, atď.). 
 • Zariadenie využíva ako primárny zdroj tepla odpadové teplo v miestnosti inštalácie napr. z mrazničky, sušičky bielizne, vykurovania alebo iných zdrojov tepla.
 • Miestnosť inštalácie musí mať objem najmenej 13 m3 a teplota v miestnosti nesmie klesnúť pod 6 °C.
Získať viac informácií o zariadení

Tepelné čerpadlo pre prípravu teplej vody SHP-A 300 Plus

 

 • Tepelné čerpadlo pre ohrev vody s objemom zásobníka 300 litrov s prehľadnou a jednoduchou elektronickou reguláciou s LCD displejom.
 • Vďaka špeciálnej technológii je možné nastavenie viacerých želaných teplôt pre rozličné zdroje elektrickej energie (nízka tarifa, fotovoltický systém, atď.). 
 • Zariadenie využíva ako primárny zdroj tepla odpadové teplo v miestnosti inštalácie napr. z mrazničky, sušičky bielizne, vykurovania alebo iných zdrojov tepla.
 • Miestnosť inštalácie musí mať objem najmenej 13 m3 a teplota v miestnosti nesmie klesnúť pod 6 °C.

 

Získať viac informácií o zariadení

Tepelné čerpadlo v rodinnom dome v Spišskej Novej Vsi

Výborné výsledky v reálnej prevádzke

Všetky odberné miesta v rodinnom dome manželov Garajovcov zásobuje tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody SHP-A 300 Plus od spoločnosti STIEBEL ELTRON.

Majiteľ domu Roman Garaj si zariadenie veľmi pochvaľuje. Oceňuje ako ekologický, tak aj ekonomický benefit.

NAŠE TEPELNÉ ČERPADLÁ V TELEVÍZII RTVS

Úsporné zariadenie v relácii Postav dom, zasaď strom

V relácii Postav dom, zasaď strom na RTVS predstavil náš kolega Gabriel Pupák tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody ako moderné riešenie pre vysoký komfort bývania. Dodatočné informácie o najúspornejšom spôsobe ohrevu vody v súčasnosti sa dozviete vo videu z tejto časti.

Zaujali sme vás?


Nenechajte si ujsť túto príležitosť. Pre bližšie informácie kontaktujte našich obchodných zástupcov alebo nám zašlite e-mailový dopyt prostredníctvom formulára.

Okresy - Skalica, Senica, Malacky, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Pezinok, Senec, Bratislava, Galanta, Dunajská Streda, Šaľa, Nové Zámky, Komárno (1)

 

Okresy - Čadca, Kysucké Nové Mesto, Bytča, Žilina, Považská Bystrica, Púchov, Iľava, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Prievidza, Turčianske Teplice (2) 

 

Okresy - Žiar nad Hronom, Žarnovica, Banská Štiavnica, Zvolen, Banská Bystrica, Krupina, Detva, Brezno, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Nitra, Zlaté Moravce, Levice (3)

 

Okresy - Kežmarok, Poprad, Rožňava, Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Ružomberok, Martin (4)

 

Okresy - Snina, Humenné, Medzilaborce, Stropkov, Vranov nad Topľou, Svidník, Bardejov, Stará Ľubovňa, Sabinov, Levoča, Prešov, Sobrance, Michalovce, Trebišov, Košice, Spišská Nová Ves (5)

 


Dopytový formulár pre e-mailový dopyt