SKUPINA STIEBEL ELTRON

Spoločnosť plná energie

STIEBEL ELTRON je medzinárodne zameraný koncern a patrí celosvetovo k technologickým lídrom na trhu v segmentoch ohrevu vody, elektrického vykurovania a obnoviteľných zdrojov energie.

Už od roku 1924 sú technická výkonnosť, kvalita, inovácie, spoľahlivosť a prozákaznícky orientovaný servis určujúcimi faktormi úspechu. S piatimi národnými i medzinárodnými výrobnými závodmi, 21 celosvetovo pôsobiacimi obchodnými spoločnosťami, ako aj obchodnými zastúpeniami a organizáciami vo vyše 120 krajinách sveta je STIEBEL ELTRON naozaj globálne pôsobiaca spoločnosť. Približne 40 percent obratu koncernu pripadá na zahraničie.

Zakladateľ spoločnosti, Dr. Theodor Stiebel prišiel v roku 1924 v Berlíne s myšlienkou vyvíjať a vyrábať produkty vyznačujúce sa nízkou spotrebou energie, väčšou spoľahlivosťou a vyšším komfortom. Vytýčil tak cieľ, ktorý platí pre celú spoločnosť dodnes. Majiteľmi spoločnosti – každý v ½ podiele – sú Frank Stiebel a zakladateľ rodinnej nadácie, Dr. Ulrich Stiebel.

Skupinu STIEBEL ELTRON riadia konatelia spoločnosti, Dr. Nicholas Matten, zodpovedný za obchod, marketing a financie, a Dr. Kai Schiefelbein, zodpovedný za technickú oblasť, obstarávanie a ľudské zdroje. 

Dohľad nad spoločnosťou vykonáva päťčlenná dozorná rada, na ktorej čele stojí Dr. Axel Frhr. v. Ruedorffer, spolu s členmi dozornej rady, ktorými sú Dr. Ulrich Stiebel, Frank Stiebel, Prof. Dr. Gerd Litfin a Walter Münnich.

STIEBEL ELTRON GmbH & Co. KG

Sídlo spoločnosti: Holzminden

Produktové portfólio:

 • Obnoviteľné energie
 • Ohrev vody
 • Vykurovanie miestnosti
 • Klimatizácia

Medzinárodný úspech – skupina STIEBEL ELTRON

V popredí skupiny STIEBEL ELTRON stoja spoločnosti STIEBEL ELTRON GmbH & Co. KG a STIEBEL ELTRON International GmbH so svojimi národnými i medzinárodnými obchodnými organizáciami. Hlavnými globálnymi značkami sú STIEBEL ELTRON a AEG Haustechnik, ktoré na národnej úrovni dopĺňajú a podporujú ďalšie značky ako ZANKER a Tatramat. Ďalšie značky ako tecalor alebo dlhoroční obchodní partneri, ako je to v prípade spoločnosti Geowell zaoberajúcej sa vŕtacou technikou, uzatvárajú túto koncernovú skupinu.

Ku skupine patrí celkovo 21 obchodných spoločností pôsobiacich v Európe, Ázii, Austrálii a Severnej Amerike. Celkový obrat koncernu predstavoval v roku 2016  478 miliónov EUR (brutto). Skupina zamestnáva celosvetovo približne 3.700 zamestnancov.

AEG Haustechnik

Sídlo spoločnosti: Nürnberg

Produkty:

 • Zariadenia na prípravu teplej vody
 • Zariadenia na vykurovanie miestností a podlahové vykurovanie
 • Klimatizačné zariadenia
 • No-Frost systémy
 • Tepelné čerpadlá
 • Výmenníkové stanice tepla

V roku 2002 získala spoločnosť STIEBEL ELTRON prostredníctvom značiek AEG a ZANKER divíziu tepelnej techniky spoločnosti Electrolux Deutschland. Produktový program pre prípravu teplej vody, vykurovanie miestností, plošné vykurovanie, klímu a vetranie ideálne dopĺňa portfólio STIEBEL ELTRON.

Tecalor GmbH

Rok založenia: 2001

Sídlo spoločnosti: Holzminden

Produkty:

 • Integrálne systémy v kombinácii so solárnymi kolektormi
 • Tepelné čerpadlá určené na vykurovanie a ohrev úžitkovej vody
 • Vetracie zariadenia so spätným získavaním tepla

Spoločnosť tecalor GmbH sa špecializuje na moderné technické zariadenia budov šetrné voči životnému prostrediu a zdrojom energie. Táto úspešná spoločnosť je kompetentným partnerom pre investorov, projekčné kancelárie, staviteľov a odborné montážne firmy.

Investície do inovácií – výrobné závody skupiny STIEBEL ELTRON

Mesto Holzminden je hlavným sídlom skupiny STIEBEL ELTRON a zároveň najväčším výrobným závodom. Okrem celosvetovo operujúcej prevádzkovej administratívy a obchodnej organizácie je táto lokalita aj miestom výroby niekoľkých miliónov elektrických ohrievačov vody a zariadení určených na vykurovanie, ako aj systémov a zariadení na využívanie obnoviteľných energií. K tomu sa pridáva aj ďalší high-tech výrobný závod v Eschwege vybavený špičkovými technológiami, kde sa vyrábajú malolitrážne ohrievače vody, zariadenia na prípravu horúcej vody, sušiče rúk a termo-plastické dielce používané v rámci celého koncernu. Okrem toho sa v mestách Poprad/Slovensko, Ayutthaya/Thajsko a Tianjin/Čína nachádzajú ďalšie tri medzinárodné výrobné závody.

Aktívna podpora – podnikateľská filozofia koncernu STIEBEL ELTRON

Spoločnosť sa tradične zameriava na veľkoobchody a inštalatérske firmy. Toto smerovanie tvorí aj dnes základ filozofie spoločnosti. Najväčší dôraz kladie STIEBEL ELTRON na aktívnu podporu svojich partnerov formou širokej palety ponúkaných školení, aktivít na podporu predaja a servisnými službami. V rámci podpory predaja produktov je obchodu, inštalatérskym firmám a projekčným kanceláriám k dispozícii nové školiace a komunikačné centrum s flexibilne využiteľnými rokovacími a školiacimi miestnosťami slúžiacimi pre všetky domáce i zahraničné návštevy koncernu v Holzmindene.