SKUPINA STIEBEL ELTRON

Spoločnosť plná energie

STIEBEL ELTRON je medzinárodne zameraný koncern a patrí celosvetovo k technologickým lídrom na trhu v segmentoch ohrevu vody, elektrického vykurovania a obnoviteľných zdrojov energie.

Už od roku 1924 sú rozhodujúcimi faktormi úspechu spoločnosti STIEBEL ELTRON technická výkonnosť, kvalita, inovácie, spoľahlivosť a dôsledná orientácia na zákazníka. So 7 medzinárodnými výrobnými závodmi, 26 dcérskymi spoločnosťami, ako aj obchodnými zastúpeniami a organizáciami vo vyše 120 krajinách sveta je STIEBEL ELTRON naozaj globálne pôsobiaca spoločnosť. Obrat spoločnosti v roku 2020 predstavoval 700 miliónov €, približne 50 percent z neho pripadá na export.

Zakladateľ spoločnosti, Dr. Theodor Stiebel prišiel v roku 1924 v Berlíne s myšlienkou vyvíjať a vyrábať produkty vyznačujúce sa nízkou spotrebou energie, väčšou spoľahlivosťou a vyšším komfortom. Vytýčil tak cieľ, ktorý platí pre celú spoločnosť dodnes.

Ako rodinná firma sa spoločnosť STIEBEL ELTRON drží jasnej vízie - vyrábať ekologické, energeticky účinné a komfortné zariadenia pre ohrev vody, vykurovanie, vetranie a chladenie. S viac ako 4.000 zamestnancami po celom svete sa STIEBEL ELTRON spolieha na svoje vlastné know-how, a to od samotného vývoja produktu až po ich výrobu. Vďaka rozsiahlemu sortimentu ponúka STIEBEL ELTRON vždy to správne riešenie, ktoré plne zodpovedá ako požiadavkám súčasnosti, tak očakávaným budúcim trendom. 

Majiteľmi spoločnosti – každý v ½ podiele – sú Frank Stiebel a nadácia rodiny Stiebel (zriadená Dr. Ulrichom Stieblom).

Investície do inovácií – výrobné závody skupiny STIEBEL ELTRON

Spoločnosť STIEBEL ELTRON zahájila vývoj zariadení na báze obnoviteľných zdrojov energie v roku 1976 a dnes je jedným z popredných celosvetových dodávateľov tepelných čerpadiel pre vykurovanie, chladenie a ohrev vody a vetracích jednotiek s rekuperáciou tepla.

Mesto Holzminden je hlavným sídlom skupiny STIEBEL ELTRON a zároveň najväčším výrobným závodom. Okrem celosvetovo operujúcej prevádzkovej administratívy a obchodnej organizácie je táto lokalita aj miestom výroby niekoľkých miliónov elektrických ohrievačov vody a zariadení určených na elektrické vykurovanie, ako aj systémov a zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. K tomu sa pridáva aj ďalší high-tech výrobný závod v Eschwege (kde sa vyrábajú malolitrážne ohrievače vody, zariadenia na prípravu horúcej vody, sušiče rúk a termo-plastické dielce používané v rámci celého koncernu) ako aj výrobný závod v meste Freudenberg v Severnom Porýni-Vestfálsku. Okrem toho sa v mestách Arvika (Švédsko), Poprad (Slovensko), Ayutthaya (Thajsko) a Tianjin (Čína) nachádzajú ďalšie štyri medzinárodné výrobné závody.

Viac o výrobných závodoch skupiny STIEBEL ELTRON

Aktívna podpora – filozofia koncernu STIEBEL ELTRON

Spoločnosť STIEBEL ELTRON sa tradične zameriava na veľkoobchody a montážne firmy. Najväčší dôraz kladieme na aktívnu podporu svojich partnerov formou širokej palety ponúkaných školení, aktivít na podporu predaja a servisu. V rámci podpory predaja produktov je obchodu, montážnym firmám a projekčným kanceláriám k dispozícii nové školiace a komunikačné centrum Energy Campus v sídle spoločnosti v Holzmindene.

Energy Campus - virtuálna prehliadka