Centrálna rekuperačná jednotka: bezstarostné vetranie v silnom tele

O výhodách inštalácie systému riadeného vetrania s rekuperáciou do rodinného domu netreba polemizovať. Patrí medzi ne nižšia prašnosť v domácnosti, zachytenie peľu na filtroch vetracej jednotky (čo ocenia najmä alergici), ako aj zásadné zníženie spotrebovanej energie na vykurovanie vášho domu.

Dátum publikácie - 03.03.2021

Človek prežije viac ako tri štvrtiny času v interiéri. Je preto dôležité zaoberať sa správnym vetraním a aktívne ho podporovať.

Automatické vetranie domu bez nutného ručného otvárania okien je čoraz častejším štandardom modernej výstavby. Prináša zásadné zlepšenie komfortu a zdravého vnútorného prostredia.

Kľúčový je výkon a spoľahlivosť

Na bezproblémový chod vetracieho systému s najväčšou účinnosťou, a zároveň s minimálnymi hlukovými prejavmi, je kľúčové výkonné a spoľahlivé srdce sústavy – centrálna rekuperačná jednotka.

Ideálnym riešením je v tomto prípade zariadenie VRC-W 400 od STIEBEL ELTRON.

V tejto nástennej rekuperačnej jednotke sa totiž nachádzajú komponenty najvyššej kvality. Platí to o extrémne tichých, úsporných a spoľahlivých ventilátoroch a tiež o vysokoúčinnom výmenníku tepla pre spätné získavanie energie.

Plechová konštrukcia jednotky zaisťuje zvýšenú odolnosť.

Nevyznačuje sa len mechanickou odolnosťou, ale tiež tesnosťou a výrazným odhlučnením jednotky. Preto sa nemusíte báť umiestnenia mimo technickej miestnosti.

Nemusíte ju skrývať pred zvedavými pohľadmi.

Práve naopak. Táto moderná rekuperačná jednotka sa vyznačuje čistým a nadčasovým dizajnom, ktorý každú návštevu zaujme na prvý pohľad.

Moderné riešenie, ktoré myslí na zdravie

Stáva sa vám, že čím viac inteligentných zariadení máte, tým menej využívate ich funkcie? Úlohou tejto jednotky je poskytnúť automatické vetranie bez potreby zasahovať do jej riadenia, a to vďaka nastaviteľnému týždennému časovému programu jednotlivých výkonových stupňov.

Jednotka si svoj režim riadi automaticky podľa nastaveného programu.

Odpadá tak akákoľvek potreba aktívnej starostlivosti o výkon vetracieho systému. Jednotka sa tiež dá vybaviť špeciálnym entalpickým výmenníkom pre spätné získavanie nielen tepla, ale aj vlhkosti, čím sa predíde prílišnému vysúšaniu vnútorného vzduchu.

Táto funkcia je neoceniteľná najmä v zimnom období, v ktorom čerstvému vzduchu prirodzene chýba vlhkosť.

Široké možnosti využitia

Zariadenie je oficiálne certifikované pre použitie v pasívnych budovách, a to najmä v rodinných domoch. Tu však možnosť použitia zariadenia nekončí.

Maximálny vzduchový výkon 400 m³/h umožňuje použiť jednotku pre vetranie väčších bytov alebo menších komerčných priestorov, ako napríklad malých administratívnych budov.

V prípade, že rozmýšľate nad kúpou modernej rekuperačnej jednotky, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Radi vám pomôžeme s výberom riešenia na mieru.

Autor článku: Ing. Alžbeta Jendrichovská

Oddelenie zákazníckych služieb, STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o.

alzbeta.jendrichovska@stiebel-eltron.sk