Ako môžem ušetriť s inteligentným ohrievačom vody?

Bez teplej vody si málokto z nás vie predstaviť každodenný život. Navyše, práve táto položka spolu s teplom patrí k tým najväčším žrútom energií v domácnosti. Otázkou však zostáva, ako teda ušetriť tak, aby ste to pocítili aj vo vašej peňaženke. Moderné technológie sa postarajú o váš komfort a väčšie úspory.

Dátum publikácie - 04.10.2022

Ohrievajte vodu inteligentne a úsporne

Mnohým domácnostiam pomáhajú ohrievače s inteligentnou elektronikou znížiť náklady na elektrinu spotrebovanú pri ohreve vody minimálne o 10 %. Funguje to jednoducho. Na displeji stačí nastaviť požadovaný ECO program.

Pri voľbe programu ECO Dynamic zariadenie pozoruje vaše používateľské správanie a automaticky prispôsobuje doby ohrevu. Jednoducho povedané, je to inteligent najnovšej generácie, ktorý vie, akú máte spotrebu vody a v akom čase potrebujete mať pripravenú teplú vodu.

Nastavte si vhodný režim na mieru

Moderné ohrievače najnovšej generácie dokážu ponúknuť 3 ECO programy:

  1. ECO Comfort – prednastavená teplota bude po týždni automaticky znížená z 85°C až na 60 °C. Môžete ju nastaviť aj manuálne v ľubovoľnom čase.
  2. ECO Plus – zariadenie automaticky ohrieva vodu na predvolenú teplotu 60°C až po tom, čo ste odobrali 40 % objemu zásobníka.
  3. ECO Dynamic – program vyhodnotí, aké boli vaše odbery a množstvá v daný týždeň. Na základe spotreby optimalizuje nastavenia na ďalší týždeň.

Modernizáciou k efektívnej regulácii

Inteligentné ohrievače vody pracujú s teplotou vody rozumne. Integrovaný systém s ovládacím displejom je výrazne presnejší ako keď nastavujete teplotu ohrievača manuálne.

Dá sa povedať, že tieto moderné bojlery rozmýšľajú za vás, riadia procesy optimálneho ohrevu vody, sledujú spotrebu a užívateľské správanie. Vďaka ekologickým režimom dokážu teplotu vody znižovať postupne a nenápadne – všimnete si to „iba“ pri vyúčtovaní.

Môžete využiť nočný prúd aj poistku proti zamrznutiu

Ohrievače vody umožňujú pripojenie na sadzbu lacnejšej energie (tzv. nočný prúd) a môžete si na nich zvoliť aj funkciu rýchloohrevu.

Bojlery disponujú viacstupňovou ochranou.

Majú v sebe zabudovanú poistku proti zamrznutiu vody, proti prehriatu ohrievača vody s funkciou resetu, funkciu obmedzenia maximálnej teploty s bezpečným blokovaním tlačidiel pre zamedzenie nežiaducej obsluhy, ak máte napríklad deti.

Autor článku: Ing. Alžbeta Jendrichovská

Oddelenie zákazníckych služieb, STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o.

alzbeta.jendrichovska@stiebel-eltron.sk