Čo sú kombinované ohrievače vody?

Kombinovaný ohrievač vody obsahuje elektrické ohrievacie teleso a výmenník tepla, ktorý je možné napojiť napríklad na vodu ústredného kúrenia alebo iný zdroj tepla (krbovú vložku, plynový kotol, kotol na tuhé palivo, atď.). 

Pri využití tohto riešenia je možné počas vykurovacieho obdobia ohrievať vodu v rámci vykurovania a v letných mesiacoch pomocou elektrickej energie.

Ide o efektívne a výhodné riešenie, ktoré sa pozitívne prejaví aj na ušetrených nákladoch. 

V ponuke STIEBEL ELTRON nájdete kombinované ohrievače vody, ktoré disponujú tzv. výmenníkovým hadom. K dispozícii sú varianty s napojiteľným výmenníkom sprava alebo zľava. Ohrievače vody s takýmto rúrkovým výmenníkom majú vyšší výkon ako v minulosti často využívané ohrievače s dvojplášťom, a tým pádom aj rýchlejší ohrev vody. 

Pri tomto type je výhodou mať v ústrednom kúrení aj čerpadlo, prevedenie od STIEBEL ELTRON funguje však aj na samotiaž. Je preto možné využiť ho aj ako náhradu za dosluhujúci ohrievač s dvojplášťovým výmenníkom.

Vďaka vyššiemu výkonu výmenníka tepla ušetríte po tejto výmene svoj čas aj peniaze. Kombinované ohrievače vody možno zakúpiť aj v horizontálnom prevedení.