Už 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosť

Dodnes sa držíme filozofie zakladateľa našej spoločnosti Dr. Theodora Stiebla – vyvíjať a vyrábať inovatívne produkty tej najvyššej kvality. Keď v roku 1924 Dr. Theodor Stiebel vynašiel vo svojej dielni v Berlíne prstencový ponorný varič, začal prvú kapitolu úspešnej histórie spoločnosti STIEBEL ELTRON. Aj vďaka nemu 5. mája 2024 oslávime 100. výročie.

100 rokov STIEBEL ELTRON

100 rokov túžby po poznaní

Technologický líder s vášňou

Spoločnosť “ELTRON” bola založená 5. mája 1924 v Berlíne. Keď Dr. Theodor Stiebel vynašiel vo svojej dielni prstencový ponorný varič, otvoril prvú kapitolu úspešnej histórie spoločnosti STIEBEL ELTRON. V 70-tych rokoch minulého storočia začal STIEBEL ELTRON vyrábať tepelné čerpadlá a slnečné kolektory a etabloval sa tak ako technologický líder v oblasti obnoviteľných zdrojov energie.

100 rokov inovatívnosti

Pokrokové projekty, ktoré určili smerovanie trhu

Ako rodinná firma poháňaná inováciami sleduje STIEBEL ELTRON pri výrobe a vývoji produktov jasnú víziu – prinášať ekologické, efektívne a komfortné riešenia technických zariadení budov. S viac ako 6 000 zamestnancami po celom svete sa dôsledne spoliehame na naše vlastné know-how, od vývoja produktov až po výrobu. Výsledkom sú efektívne a inovatívne riešenia v rámci tepelných čerpadiel, rekuperačných jednotiek a ohrievačov vody. Vďaka rozsiahlemu sortimentu ponúka STIEBEL ELTRON vždy to správne riešenie, ktoré zvýši váš komfort bývania a zabezpečí vašu investíciu. Budúcnosť totiž patrí zeleným energiám a inteligentným technológiám. Môžete si byť istí, že vám ju pomôžeme formovať s ohľadom na udržateľnosť. Ekologické, efektívne a komfortné technológie založené na obnoviteľných energiách nie sú však len otázkou budúcnosti, ale aj súčasnou realitou. Dokázali sme to v prípade našich pokrokových projektov.

100 rokov technológií pre vaše pohodlie

Pretože pohodlie a udržateľnosť patria k sebe

Váš vlastný domov by mal byť útulným a bezpečným miestom. Už od roku 1924 sa STIEBEL ELTRON stará o to, aby ste sa doma cítili pohodlne vďaka inteligentným a pokrokovým tepelným čerpadlám, rekuperačným jednotkám a ohrievačom vody. Vo viacerých kategóriách predbehli naše produkty dobu a stanovili základné štandardy. Od založenia spoločnosti sa pri vývoji a výrobe riadime jasnou víziou a vyrábame výhradne elektricky poháňané produkty – ekologické a vysoko účinné riešenia technických zariadení budov.

100 rokov nadšenia

Jasné zameranie na zelené technológie

Pokrok nie je pre nás samoúčelný cieľ, ale príležitosť, ktorá zlepší kvalitu života. Preto od roku 1924 vyvíjame špičkové riešenia.

Ako spoločnosť sme si už v 70-tych rokoch nastavili udržateľný smer do budúcnosti a takmer 50 rokov sa spoliehame na zelenú technológiu tepelných čerpadiel namiesto ropy a plynu. Inšpiráciu čerpáme z požiadaviek moderného života. Prečo? Veríme v budúcnosť elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov, a teda aj v úspech postupného prechodu na obnoviteľné zdroje energie. Je to však cesta, ktorou musíme ísť spoločne.

 

Priekopník v ochrane klímy

Udržateľnosť je súčasťou našej identity. To platí nielen pre naše produkty, ale aj pre naše výrobné závody a výrobné procesy. STIEBEL ELTRON chce byť do roku 2040 úplne klimaticky neutrálny.

Ako prvý krok budú do roku 2030 všetky systémy vykurovania našich budov a výrobných hál kompletne pretransfromované na obnoviteľné zdroje energie. Neustále zvyšujeme podiel vozidiel s elektrickým pohonom v našom vozovom parku a od roku 2030 už nepovolíme vozidlá s konvenčným pohonom. Okrem toho sa zisťuje uhlíková stopa produktov vyrobených v Nemecku, vrátane rovnováhy v predchádzajúcom reťazci. Týmto spôsobom tiež vytvárame spoľahlivú uhlíkovú transparentnosť pre naše výrobné procesy.

Nemecká kvalita spod Tatier