Oslavujeme 100 rokov a máme pre Vás súťaž

Spoznajte 8 míľnikov histórie STIEBEL ELTRON a vyhrajte skvelé ceny


V máji 1924 vynašiel Dr. Theodor Stiebel revolučný, prstencový ponorný varič a založil firmu ELTRON, predchodcu firmy STIEBEL ELTRON. V jeho odkaze pokračujeme a svojím príbehom píšeme históriu ohrevu vody. Od vynálezu ponorného prstencového variča až po moderné tepelné čerpadlá a rekuperačné jednotky neustále prinášame špičkové produkty, ktoré robia život pohodlnejším. 

 

Toto naše jubileum oslávime veľkou súťažou na Facebooku, kde vám predstavíme naše historické míľniky a vy môžete každý mesiac vyhrať skvelé ceny. Správne odpovede na mesačné súťažné otázky nájdete nižšie.

 

Zapojte sa každý mesiac od 01. 05. 2024 do 31. 12. 2024.

 

Žrebovanie prebieha vždy X. deň v mesiaci a výhercov informujeme e-mailom.

 

SÚŤAŽNÁ OTÁZKA 1. KOLA SÚŤAŽE, NA MESIAC MÁJ

Čo bol prelomový vynález Theodora Stiebla?


1924 - Začiatky

 

Spoločnosť STIEBEL ELTRON je v súčasnosti globálnou firmou, ktorá pôsobí po celom svete. Začiatky pred 100 rokmi však boli skromné. Theodor Stiebel musel v roku 1914, po začiatku 1. svetovej vojny, ako mnoho iných mladých mužov, narukovať do vojska. Čo znamenalo prerušenie vysokoškolského štúdia na Technickej vysokej škole v Braunschweigu. Po vojne naň však úspešne nadviazal a v roku 1920 promoval na Technickej univerzite v Mníchove v odbore inžinierstvo. So svojimi návrhmi na kuchynské spotrebiče a elektrický radiátor kontaktoval svojho strýka Carla Reesa, ktorý ich potom vyrábal pod značkou Reese až do roku 1944.

 

Aj vďaka tejto spolupráci prišiel Theodor Stiebel s prevratným produktom, špirálovým ponorným varičom, ktorý bol revolučný vďaka rýchlemu ohrevu a krátkej dobe chladenia. Ten už vyrába jeho vlastná firma "ELTRON Dr. Theodor Stiebel", ktorá  po krátkej dobe slávila veľké úspechy a postupne sa rozširovala.

 


Správnu odpoveď uveďte do komentára na Facebooku

Našli ste správnu odpoveď? Gratulujeme! Od možnosti vyhrať tohtomesačnú cenu vás delí už iba posledný krok. Napíšte správnu odpoveď do komentára na súťažnom príspevku na Facebooku ⓕ.

Pravidlá a podmienky súťaže


Už 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosťUž 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosťUž 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosťUž 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosťUž 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosť

 

Už 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosťUž 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosťUž 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosť

 

Už 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosťUž 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosť

 

Výhercovia mesačných kôl


Víťazmi súťaže "Už 100 rokov tvoríme lepšiu budúcnosť" sa stali:

 

  1. Máj 2024 - ešte neprebehol výber výhercu
  2. Jún 2024 - ešte neprebehol výber výhercu
  3. Júl 2024 - ešte neprebehol výber výhercu
  4. August 2024 - ešte neprebehol výber výhercu
  5. September 2024 - ešte neprebehol výber výhercu
  6. Október 2024 - ešte neprebehol výber výhercu
  7. November 2024 - ešte neprebehol výber výhercu
  8. December 2024 - ešte neprebehol výber výhercu

 

Výhercom gratulujeme!