Rozhranie Modbus TCP / IP od STIEBEL ELTRON

Integrácia so systémom riadenia budovy

Softvérové rozhranie Modbus je štandard pre domáce a stavebné systémy, ktorý sa často používa v komerčných a priemyselných budovách. Rôzne funkcie budovy sú integrované, prepojené cez nadradené zariadenie a vizualizované na riadiacej obrazovke.

Systém MODBUS

Integrácia vykurovania v systéme Modbus sa často vykonáva pomocou samostatných hardvérových komponentov, ako sú zásuvné karty, ktoré sa používajú výlučne na účely pripojenia Modbus. Prenos dát prebieha sériovo alebo cez IP.

 

STIEBEL ELTRON však používa inovatívnejší prístup. Rozhranie Modbus TCP/IP je optimálnym softvérovým rozšírením pre sieť ISG, vďaka čomu je ISG podriadené rozhraniu Modbus. Týmto spôsobom možno jednoducho integrovať mnohé typy tepelných čerpadiel. Zvyšné funkcie siete ISG sú plne zachované.

 

Softvér ISG so softvérom Modbus TCP/IP teda umožňuje mobilnú obsluhu zariadení cez smartfón, ovládanie vykurovacieho systému cez tablet, PC a pod., služby ako diaľková údržba na základe servisnej zmluvy, ako aj integráciu s automatizáciou budov. Všetko v jednom zariadení.