EASYTRON Connect od STIEBEL ELTRON

Individuálne vykurovanie jednotlivých miestností nebolo nikdy jednoduchšie

Mobilná služba prináša vysoký komfort

Rozhodnutie použiť tepelné čerpadlo je dôležitým krokom k väčšej nezávislosti pri výrobe tepla medzi vašimi štyrmi stenami. Regulácia jednotlivých miestností EASYTRON Connect ešte viac zefektívňuje prevádzku vykurovania tepelným čerpadlom. Ponechať zapnuté vykurovanie v celom dome, kým sa jedna chladnejšia miestnosť nezohreje, je minulosťou. Inteligentný riadiaci systém Easytron zaisťuje, že tepelné čerpadlo reguluje teplotu v jednotlivých miestnostiach pre zvýšenie komfortu a účinnosti.

Vďaka jednoduchému mobilnému rozhraniu vidíte a upravujete nastavenú teplotu pre každú miestnosť zvlášť. Ovládanie mobilným telefónom vám poskytuje výhody diaľkového ovládania – teploty môžete upravovať aj keď ste preč na dovolenke.

Easytron je bezdrôtový systém riadenia času a teploty pre radiátory a/alebo podlahové vykurovanie, navrhnutý pre použitie s tepelnými čerpadlami Stiebel Eltron.

 

Nákladovo a priestorovo úsporná inštalácia

  • Úspora miesta – nie je potrebné používať vyrovnávaciu nádrž pri podlahovom systéme vykurovania.
  • Znížené prevádzkové náklady a vysoká efektívnosť systému – stačí len jedno obehové čerpadlo namiesto dvoch
  • Žiadne tepelné straty spojené s vyrovnávacími nádržami - ďalšia úspora nákladov a zvýšená účinnosť.
  • Systém sa jednoducho inštaluje na existujúce radiátory alebo podlahové vykurovanie a ponúka výhodu individuálneho časového a teplotného riadenia pre každý radiátor/zónu podlahového vykurovania vo vašej domácnosti prostredníctvom aplikácie.
  • V prípade tepelných čerpadiel vzduch-voda s využitím podlahového vykurovania udržiavajú inteligentné ventily optimálny prietok cez tepelné čerpadlo, čím zaisťujú maximálnu účinnosť systému. Aj keď sú ventily zatvorené, keďže bola dosiahnutá izbová teplota, môžu sa nakrátko otvoriť, aby sa udržal minimálny požadovaný prietok. Vďaka tomu môžu ventily Easytron nahradiť funkciu, ktorú zvyčajne vykonávajú vyrovnávacie nádrže v systémoch tepelných čerpadiel, pričom ponúkajú ďalšie podstatné výhody.

Vlastnosti a výhody pre užívateľa

  • Teplotu pre každú miestnosť môžete zmeniť individuálne a kedykoľvek. Ak chcete zostať dlhšie v práci alebo chcete ísť po práci niekam von, môžete v aplikácii upraviť teplotu v reálnom čase a odložiť tak začiatok domáceho programu. 
  • Chystáte sa na zimnú dovolenku – no v strese zabudnete najbližšie týždne vypnúť vykurovanie? Žiadny problém, stačí si počas cesty aktivovať funkciu dovolenka pomocou tabletu alebo smartfónu. Softvér bude vedieť, ako dlho trvá ohriatie vášho domu od základov a spustí vykurovací program práve včas, aby váš dom dosiahol požadovanú teplotu do plánovaného návratu.
  • Pre každého člena rodiny, ktorý používa aplikáciu, je možné nastaviť rôzne povolenia prostredníctvom vlastného prístupu. To umožňuje rodičom určiť deti ako používateľov, ktorí môžu regulovať iba teplotu vo svojej izbe. Je to tiež veľmi užitočné pri ovládaní časti domu, kde bývajú starí rodičia alebo ktorú prenajímate.
  • Ak sa vaši hostia zdržia počas krásneho zimného večera dlhšie, aktivujte v aplikácii niekoľkými kliknutiami funkciu párty, aby ste zaistili, že vykurovací systém udrží teplotu v obývačke nad bežnou nočnou úrovňou.