Ako vlastne správne a energeticky efektívne obsluhovať elektronický prietokový ohrievač vody?

Vlastne celkom jednoducho – nastavte na zariadení požadovanú teplotu a na batérii otočte do polohy „teplá“. Zvyšok za Vás vybaví elektronický prietokový ohrievač vody od STIEBEL ELTRON: žiadne primiešavanie studenej vody, žiadne teplotné výkyvy. Tento spôsob obsluhy vytvára vysoký komfort a zariadenie pracuje maximálne efektívne. To šetrí peňaženku a napomáha životnému prostrediu.

Ak sa daným elektronickým prietokovým ohrievačom vody zásobuje viacero odberných miest, k dispozícii sú rádiové diaľkové ovládania pre nastavenie potrebnej želanej teploty jediným kliknutím. Rádiové diaľkové ovládanie je dostupné ako voliteľné príslušenstvo.

Často sa prietokové ohrievače vody obsluhujú nesprávne. Skutočná požadovaná teplota sa nastavuje batériou zmiešavaním so studenou vodou, zatiaľčo teplota na zariadení je nastavená na najvyšší stupeň. Aké sú následky? Studená voda sa najprv ohreje použitím priveľkého množstva energie a následne sa studenou vodou znova ochladzuje. Ak by sme tento spôsob obsluhy prirovnali k šoférovaniu auta, znamenalo by to, že neustále pridávame plný plyn a rýchlosť regulujeme brzdou – čo by samozrejme žiaden rozumný človek nerobil. Následkom je zbytočne vysoká spotreba energie a strata komfortu.