Ako správne a energeticky efektívne obsluhovať elektronický prietokový ohrievač vody?

Je to veľmi jednoduché – nastavte na zariadení požadovanú teplotu a na armatúre otočte páku do polohy „teplá voda“. Zvyšok za vás vybaví elektronický prietokový ohrievač vody od STIEBEL ELTRON – žiadne primiešavanie studenej vody, žiadne teplotné výkyvy.

Tento spôsob obsluhy zabezpečuje vysoký komfort, pričom zariadenie pracuje maximálne efektívne. To šetrí peňaženku aj životné prostredie. Ak sa daným elektronickým prietokovým ohrievačom vody zásobuje viacero odberných miest, k dispozícii sú rádiové diaľkové ovládania pre nastavenie potrebnej želanej teploty jediným kliknutím. Rádiové diaľkové ovládanie je dostupné ako voliteľné príslušenstvo.

Často sa prietokové ohrievače vody obsluhujú nesprávne. Skutočná požadovaná teplota sa nastavuje batériou zmiešavaním so studenou vodou, zatiaľ čo teplota na zariadení je nastavená na najvyšší stupeň.

Aké sú následky?

Studená voda sa najskôr ohreje použitím príliš veľkého množstva energie a následne sa studenou vodou znova ochladzuje. Ak by sme tento spôsob obsluhy prirovnali k šoférovaniu auta, znamenalo by to, že neustále pridávame plný plyn a rýchlosť regulujeme brzdou – čo by, samozrejme, žiaden rozumný človek nerobil.

Následkom je zbytočne vysoká spotreba energie a strata komfortu.