Rodinný dom v Spišskej Novej Vsi

Najúspornejší ohrev vody

Manželia Garajovci sa rozhodli usadiť v malebnom meste Spišská Nová Ves a vychovávať tu svoje ratolesti. Spolu s naším obchodným zástupcom Gabrielom Pupákom sme ich navštívili a porozprávali sa o modernom riešení ohrevu vody v ich domácnosti.

Všetky odberné miesta v rodinnom dome manželov Garajovcov zásobuje tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody SHP-A 300 Plus od spoločnosti STIEBEL ELTRON.

"Reálne mesačné náklady na ohrev vody sú zhruba 8 - 10 €," konštatuje majiteľ domu, Roman Garaj, ktorý si zariadenie veľmi pochvaľuje. Oceňuje ako ekologický, tak aj ekonomický benefit. 

Tepelné čerpadlo pre prípravu teplej vody je v podstate zásobníkový ohrievač vody, s akým sa stretávame bežne, doplnený o modernú technológiu tepelného čerpadla.

Táto technológia využíva na ohrev vody energiu z okolitého prostredia, vďaka čomu je ohrev vody výnimočne úsporný.

Pri využití vnútorného vzduchu ako zdroja tepla musí mať miestnosť inštalácie objem najmenej 13 m3 a teplota v miestnosti nesmie klesnúť pod 6 °C.

Zariadenie je určené pre zásobovanie viacerých odberných miest s prehľadnou a jednoduchou elektronickou reguláciou s LCD displejom.

Optimálne riešenie prípravy teplej vody

Ohrev vody v rodinnom dome v meste Spišská Nová Ves zabezpečuje tepelné čerpadlo na ohrev vody SHP-A 300 Plus.

Spoznajte výhody tepelných čerpadiel na ohrev vody

Získajte prehľad o jednotlivých produktových typoch.

Bližšie informácie o riešení pre prípravu teplej vody