Horúce letá

Leto má rád každý, ale zdá sa, že slnečné obdobie je stále teplejšie a dlhšie – často je už od mája počasie na žabky. Dobre sa má ten, kto vie, ako sa s týmto teplom vysporiadať! Čítajte ďalej a dozviete sa, ako na to.

Zdroj: Nemecký meteorologický ústav

Extrémne teploty neustále stúpajú: Nemecký meteorologický ústav definuje „tropický deň“ ako každý deň, kedy teplota presiahne 30 stupňov Celzia – v lete 2019 ich bolo v Nemecku nameraných 27.


LETNÁ ÚNAVA

Vysoké teploty: horší spánok, menšia produktivita

Ubíjajúce teplo, bolesť hlavy: horúce letné dni zaťažujú naše zdravie a v noci nás tropické teploty okrádajú o spánok. Špecialistka na spánkovú medicínu a neurologička Dr. Lucia Muntean nám dala tipy a triky, ako si dopriať kvalitný spánok počas horúcich letných nocí.

Pani doktorka, je leto, čas dobrej nálady. Prečo sa niekedy v lete necítime dobre? 

Pri veľmi vysokých teplotách môže dochádzať k preťaženiu prirodzeného ochaldzovacieho systému tela (termoregulácia), čo vedie k problémom obehového systému. Necítime sa dobre a sme menej produktivný. Typickými príznakmi sú bolesť hlavy, závraty a vyčerpanie. Postihnutí sú hlavne starší ľudia a ľudia s kardiovaskulárnymi chorobami. Moje odporúčanie: pite veľa tekutín! Pokiaľ je to možné, vyhnite sa obedňajšiemu slnku.


COOL TIPY

5 tipov pre horúce letné dni


KDE SA V LETE OSVIEŽIŤ

Potrebujete sa schladiť? Bazén k tomu nutne nepotrebujete

 

 

 

 

 

 

 

Zájdite si do múzea

Aj múzea sú v lete nádherne chladené. Dôvod: Picasso a spol. totiž nemajú radi výkyvy teplôt. Základné pravidlo chladenia miestností znie: 20 stupňov konštantnej izbovej teploty. Prípustné sú iba mierne výkyvy jedného až dvoch stupňov.

 

 

 

 

 

 

 

Vyrazte do centra

Obchody a butiky sú príjemne chladené. Náš tip: Do zoznamu si pripíšte trendy klobúk. Samotní lekári odporúčajú v sparných letných dňoch nosiť pokrývku hlavy.

 

 

 

 

 

 

 

Natiahnite sa na gauč

Oblečte si pohodlné šortky a na chvíľu sa staňte gaučovým povaľačom. Bez srandy, buďte cool! Ochladenie vášho domu pomocou tepelného čerpadla zem-voda alebo vzduch-voda totiž vo vašom dome zaistí príjemné teploty bez veľkých inštalačných nákladov.


Naše riešenie

Tip na leto od STIEBEL ELTRON

Chladenie s tepelným čerpadlom vzduch-voda HPA-O 8 CS Plus

Vysokoúčinné tepelné čerpadlo HPA-O 8 CS Plus typu monoblok využíva na vykurovanie vášho domova bezplatnú prírodnú energiu zo vzduchu.

Tepelné čerpadlo zabezpečuje nielen prípravu teplej úžitkovej vody a vykurovanie vášho domu, ale aj chladenie počas horúcich letných dní.

Bližšie informácie o tepelnom čerpadle

Chcete spoznať ďalšie zariadenia STIEBEL ELTRON s funkciou chladenia?

Bližšie informácie o našich riešeniach, ktoré zabezpečia príjemnú klímu v lete, nájdete v produktovej časti web stránky.

K prehľadu produktov