STIEBEL ELTRON riešenie v akciovej ponuke

Riadené vetranie s rekuperáciou tepla pre rodinné domy

Vetracie jednotky - LWZ 180|280

 • Centrálny systém prívodného a odpadového vzduchu pre optimálnu kvalitu vzduchu
 • Vysoká účinnosť rekuperácie až 90 %
 • Tichá prevádzka vďaka výrazne redukovanej úrovni hluku
 • Jednoduchá výmena filtrov
 • Jednoduché programovanie prostredníctvom integrovanej ovládacej jednotky alebo prostredníctvom diaľkového ovládania FEB (voliteľné príslušenstvo)

Vnútorné rozvody vzduchu - LVS

 • Vysoko flexibilný modulárny plastový systém vzduchových rozvodov
 • Nosné diely sú zo sklolaminátového PP
 • Povrch vzduchových rozvodov z PE je z vonkajšej steny vlnitý a zvnútra hladký, hygienicky čistý s antibakteriálnou úpravou
 • Ľahko regulovateľný systém prúdenia vzduchu z jedného miesta vďaka regulačným prvkom na rozdeľovačoch
 • Priemer potrubia 75 mm

Dobrá investícia do lepšej kvality vzduchu

Akciová ponuka setov za zvýhodnené ceny

Sety pozostávajú z vetracej jednotky LWZ 180 | 280, systému vzduchových rozvodov LVS a napojenia jednotky cez fasádu pomocou samostatných protidažďových mriežok DN 160.

Zaujala vás naša akciová ponuka?

Zadajte svoju požiadavku a dostanete detailnú cenovú ponuku od kvalifikovaného obchodno-technického zástupcu.


VYŽIADAŤ DETAILNÚ CENOVÚ PONUKU

Kontakt na obchodno-technického zástupcu


Ing. Marek Duračinský

Obchodný zástupca systémovej techniky

Mobil: +421 918 835 480

marek.duracinsky@stiebel-eltron.sk


Komfortná klíma

Viac priestoru pre dobrý vzduch v miestnosti


„Tu je ale dusno!“ Nie náhodou vyjadruje tento výrok napätú, mrzutú náladu. Pôvod je jasný. Zlý vzduch v miestnosti negatívne ovplyvňuje našu pohodu. A môže dokonca viesť k trvalým zdravotným problémom.

Tento argument je relevantný, pretože veľa ľudí trávi až 90% dňa v uzavretých priestoroch. O to dôležitejšie je, aby bola izbová klíma dobrá, a to bez ohľadu na to, či u seba doma alebo na pracovisku.

Izbová klíma: Individuálny pocit pohody zvyšuje výkonnosť


Vždycky sa niečo nájde. Je tu veľmi horúco? Otvorte okná! Ťahá mi na chrbát? Zavrite okná! To nie je dobré. Keď sa človek v miestnosti necíti dobre, môže sa jeho výkon znížiť až o 50%. Priestorová klíma ovplyvňuje pohodu viac než akýkoľvek iný faktor. Samozrejme sme schopní prispôsobiť sa určitým podmienkam, ale určite existuje miesto, kde je každý človek maximálne výkonný - jednoducho preto, že vonkajšie podmienky sú dokonalé.

 

Rozhodujúce sú tieto faktory:

 

 • Izbová teplota
 • Vlhkosť vzduchu
 • Teplota okolitých plôch
 • Prúdenie vzduchu
 • Čistota vzduchu
 
V domácnosti s 3 osobami vznikne približne 10 litrov vody za deň, ktorá do vzduchu v miestnosti vstupuje v podobe vodnej pary.
STIEBEL ELTRON

Čo ale ovplyvňuje izbovú klímu?


V prvom rade je to určite počasie. Letné slnečné žiarenie, suchý chlad, vysoká vlhkosť pri daždi. Vonkajšie faktory nájdeme jednoducho.

Ale aj my sami na to máme podstatný vplyv. Dýchame, varíme, upratujeme, sprchujeme sa, športujeme a pritom do vzduchu v miestnosti neodovzdáme len oxid uhličitý, ale tiaž rušivé pachy, teplo a vodnú paru. V domácnosti s 3 osobami vznikne vo vzduchu približne 10 litrov vody denne. A okrem vlhkosti pôsobia ako záťaž emisie zo stavebných hmôt alebo dokonca nábytku a podlahy. Nespočetné častice sa väčšinou nepozorovane pohybujú vo vzduchu. Vedeli ste to?

Všetko má logický dôsledok. Aby sme znovu zlepšili kvalitu vzduchu, musí dochádzať k jeho pravidelnej výmene. Ak sa tak nedeje, klesá podiel kyslíka a súčasne sa zvyšuje obsah CO2 a zaťaženie škodlivinami. Veľmi vysoká koncentrácia oxidu uhličitého vo vzduchu je dokazateľne zodpovedná za nevolnosť a klesajúcu výkonnosť. A to konieckoncov nechce nikto.

Komfortná klíma vďaka dobrému vzduchu.

Dobrý vzduch v číslach


Optimálna vlhkosť vzduchu, príjemný pohyb vzduchu, odporúčaná čistota vzduchu a teplota. Vzduch v miestnosti, v ktorej sa máte cítiť dobre, musí spĺňať veľa faktorov. Aký by mal byť dobrý vzduch? Skontrolujme fakty.

Nový prístup vo vetraní

Zamedzte energetickým stratám pri vetraní

Pri vetraní oknami sa stratí viac ako 50 % tepla z vykurovania.
STIEBEL ELTRON

Nový prístup v spôsobe vetrania! Vetrať správne znamená vypnúť vykurovacie telesá a následne vetrať nárazovo 4krát po dobu piatich minút. Áno, aj keď je vonku zima. Pri vetraní oknami sa ale stratí viac než 50 % tepla z vykurovania. Energiu doslova vyhadzujeme von oknom.

K tomu dodáme, že napr. pre zamestnancov vo firmách nie je táto pravidelná výmena vzduchu vôbec zabezpečená, keďže vetraním (otváraním okien) nie je poverený žiadny zamestnanec. Dôsledkom je potom veľká vlhkosť v miestnosti a riziko vzniku plesní. Plesne nie sú len otravné, ale aj nebezpečné. Môžu byť príčinou ochorenia dýchacích ciest a alergií.

Týmto problémom sa môžete relatívne jednoducho vyhnúť a to pomocou moderných vetracích zariadení. Tieto zariadenia automaticky zaistia úplne čerstvý, čistý vzduch a poskytujú veľký potenciál úspory energie. Obzvlášť účinné sú vetracie zariadenia s rekuperáciou tepla, pretože využívajú až 90 % tepla získaného ako z odpadového, tak z vonkajšieho vzduchu a privádzajú ho späť. Dômyselné zariadenie, ktoré ešte aj šetrí peniaze!

Viac ako 50 % tepla z vykurovania sa stratí bežným vetraním oknami.


Oddych pre alergikov

Vetracie zariadenia: uľahčenie pre alergikov

Filtre vetracích zariadení môžu doma znižovať koncentráciu peľu až o 95 %.
STIEBEL ELTRON

Kýchanie, dusenie, slzenie očí, napuchnutá sliznica - symptomy alergie sú strašne vyčerpávajúce a môžu byť tiež naozaj nepríjemné. Väčšina postihnutých osôb najskôr ani nevie, že vetracie zariadenia môžu takéto obtiaže zmierniť. Okrem toho, že znižujú nebezpečenstvo tvorby plesní, je možné pomocou špeciálnych filtrov tiež znížiť koncentráciu peľu až o 95 %. Pravidelná výmena vzduchu naviac znižuje rozmnožovanie roztočov, ktoré sú taktiež často špušťače alergií.

 

Či sa u vetracieho zariadenia zvolí decentrálne alebo centrálne zariadenie nehrá rolu. Rozhodujúca je trieda použitých filtrov. 

 
 

Filtre vetracích zariadení môžu doma znižovať koncentráciu peľu až o 95%.